Ресми интернет-ресурсқа қош келдіңіз

Ресурстық орталықтағы қорытынды сессияның екінші күні мектеп психологы Татьяна Викторовна асығыс ұйымдастырған «стресске төзімділік» тақырыбы бойынша маңызды және танымдық тренингтен басталды. Осы тренинг барысында қатысушылар «стресс белгілері» тест-сауалнамасының көмегімен өздерінің ағымдағы жай-күйін бағалауға, жеке ресурстарды анықтауға арналған жаттығуларды орындауға және стресстік жағдайлардың алдын алу және оларды еңсеру бойынша құнды ұсыныстар алуға мүмкіндік алды. Бұл іс-шара студенттерге эмоционалды күйлерін білуге және стресстік жағдайларда эмоцияларын тиімді басқаруды үйренуге көмектесті.

Тарих сабағында 11-сыныпта мұғалім Сәуле Асаинқызы Шәріпова «Қазақстанның XIX – ХХ ғасырдың басындағы білім беру мекемелерінің қызметі» тақырыбын зерделеу кезінде сыни ойлау тәсілдерін қолданды. Бұл студенттерге осы саладағы білімдерін тереңдетіп қана қоймай, аналитикалық ойлау және сыни талдау дағдыларын дамытуға мүмкіндік берді.

Ресурстық орталықтың 10-сынып оқушылары «тарих және мәдениет ескерткіштерін» зерттеумен айналысты, бұл олардың мәдени дамуына және Ұлттық мұра туралы білімдерін байытуға ықпал етті.

11-сыныпта химия сабақтарында оқушылар «Органикалық химия» бөлімі бойынша, атап айтқанда алкандар, Алкендер, Алкиндер, Алкадиендер және хош иісті көмірсутектер сияқты тақырыптар бойынша білімдерін жинақтады. Осы тақырыптарды зерделеу барысында білім алушылар шекті және шекті емес көмірсутектердің жіктелуімен, номенклатурасымен, гомологиялық қатарларымен тереңірек танысты. Сондай-ақ көмірсутектердің физикалық және химиялық қасиеттерін тереңірек зерттеді. 10-сыныпта олар «күрделі қосылыстар»тақырыбын оқыды. Білім алушылар кешенді қосылыстардың қалыптасу үдерісімен танысты. Сабақ барысында кешенді қосылыстардың негізгі түрлері талданды, осы қосылыстардың номенклатурасымен танысты. Күрделі қосылыстардың физикалық және химиялық қасиеттері де зерттелді

Орыс тілі сабақтарының тәжірибесінде мұғалім Елена Дмитриевна Самойленко квизис және word Wall сияқты әртүрлі веб-платформаларды белсенді қолданды. Бұл оқу процесін интерактивті және оқушылар үшін қызықты етуге көмектесті.

Жас маман Дмитрий Валерьевич Сницар өткізген Ұлы Отан соғысы тарихы бойынша сабақтан тыс іс-шара маңызды тарихи оқиғалар туралы көбірек білуге ғана емес, сонымен қатар екінші дүниежүзілік соғыстың марапаттар жинағын көрсету арқылы соғыс атмосферасына енуге мүмкіндік болды.

Мектеп тәлімгерлері оқушыларға ұмытылмас әсер мен жағымды эмоциялар сыйлаған «90-шы жылдар стиліндегі» тақырыптық дискотеканы жоспарлады.

Күн волейболдан жарыстармен аяқталды, онда Ресурстық орталықтың оқушылары мектеп құрамасын жеңді. Бұл қарқынды және нәтижелі күннің тамаша аяқталуы және олардың спорттық жетістіктерінің дәлелі болды.

Осылайша, ресурстық орталықтағы қорытынды сессияның екінші күні оқушылардың әртүрлі дағдыларын дамытуға және қолайлы білім беру атмосферасын құруға ықпал ететін қызықты іс-шараларға толы болды.